Motokros Trutnov

Krkonošský Automoto Klub Trutnov. Sportovní areál a motokrosový tým KAMK Trutnov.

Zákaz trénování

2.10.2022

Ode dneška do 14.10.2022 je trať zavřená z důvodu opravy železničního přejezdu u hlavní příjezdové cesty. Děkujeme za pochopení.

Zhodnocení sezóny 2017

30.11.2017

Přátelé trutnovského motokrosu, Emilek Jiruše nám na obrázku odmával konec roku 2017 a tak bych ho touto cestou trochu zbilancoval. Událo se toho na tom našem kopci z červenice možná až moc. Sezona začala závody hobbíků motocross cupu, batti capu a novamotocross cupu, které se tradičně povedly ke spokojenosti závodníků i pořadatelů. Kropení už nám funguje třetí rok a nové zkušenosti při pořádání jsou znát s každým závodem.

Bohužel toto neplatí při trénincích, kde někteří slabomyslní jedinci při požádání o pomoc při kropení úprkem mizí ve svých autech a nebo mají během pár vteřin rozdělanou půl motorky. Přitom během dvaceti-pěti minut se dráha slušně pokropí a trénink má úplně jiné parametry a jezdci nemusí dýchat ten jemný prach. To, že za kropený trénink neúčtujeme nic ,snad nemá cenu zmiňovat. A o čas na trénování také nepřijdete protože ho o dobu kropení prodloužíme.

Závody v classic motokrosu konané ke konci října zaslouží zvláštní komentář.Nadšení z jízdy jezdců a strojů dříve narozených je obdivuhodné. Dobové dvoutakty většinou československé výroby vydávají zvuky, které už na závodech neslyšíte a působí jako balzám oproti hřmění dnešních čtyřtaktů. K tomu se jen přidá technická vyspělost japonských strojů devadesátých let a závody sajdkár a je tu rázem úžasná podívaná.Tento závod si získal během dvou let skvělé renomé jezdců a diváků a bude dle posledních informací promotéra na naší dráze i příští rok koncem června.

Už druhým rokem stojí na hlavním parkovišti nová budova pro zázemí klubu a jezdců.Tento rok jsme dodělávali stavebně vnitřní prostory .Mohlo to vypadat ,že se nic neděje ale opak je pravdou .Asi největší přínos tento rok jsou nové venkovní WC, které byly asi nejvíce s povděkem přijaty ženskou části doprovodu jezdců. Příští rok bude k dispozici veřejná WiFi a možnost vysprchování jezdců po tréninku.Bude otevřen nový prostor s občerstvením v budově .Pracuje se také na rekonstrukci startovacího zařízení.

Bohužel ne vše bylo letos tak jak bychom si všichni co jezdíme motokros nejvíc přáli a to vrátit se domu ve zdraví. Tragická událost ,která se stala při tréninku 30.9. nás všechny velice zarmoutila.Jelikož je tato událost stále v šetření Policie ČR nebudu se k ní do konce vyšetřování vyjadřovat.

Poslední příjemná novinka je nákup traktoru ,který se bude starat o to aby kvalita dráhy byla co na nejlepší úrovni před každým tréninkem. Dnes byla dokončena plánovaná úprava tratě buldozerem, která zůstala bez vážných změn a to z důvodu spokojenosti jezdců s profilem dráhy v tomto roce. Tímto bych chtěl všem kdo navštívili letos náš motokrosový areál poděkovat a těšíme se na Vás v roce příštím.

Příjemné prožití Vánočních svátků a hodně zdraví a štěstí v Novém roce přeje za všechny členy KAMK Trutnov - předseda Richard Švaral.