Motokros Trutnov

Krkonošský Automoto Klub Trutnov. Sportovní areál a motokrosový tým KAMK Trutnov.

Zákaz trénování

2.10.2022

Ode dneška do 14.10.2022 je trať zavřená z důvodu opravy železničního přejezdu u hlavní příjezdové cesty. Děkujeme za pochopení.

Napsali o nás

28. 9. 2016

Už vloni v Benátkách nás Ríša Švaral oslovil, že by rád u něj v Trutnově uspořádal závody našeho famózního šampionátu, řekli jsme si proč ne. A tak jsme se při konstrukci našeho nabitého kalendáře domluvili na datu 24.9.2016. Barvami nešetřící podzim v kontrastu podkrkonošské červené hlíny, řekl jsem si, to bude pro fotografa zážitek. A řeknu Vám – byl!

Nicméně dlužno říci, že realizačním teamem mírně zakývaly zprávy o zdejší trati, ale důvěra v našeho kmenového účastníka a velezkušeného lokálního borce Petra Kaššeho se nám vyplatila. Zdejší trať z nás znal málokdo, bohužel časová tíseň a vzdálenost více jak 200km nám zabránila v osobní návštěvě před pořádáním závodu samotného. Neboj Ráďo, bude to dobrý zněla naše poslední telefonická konverzace. A v ní mě absolutně utvrdil Michal Griger, který závodiště navštívil těsně před akcí samou a pěl do nebe volající chválu nad tím, co Trutnovští chlapci předvedli… Míšo – za Tvoje slova na závěr moc díky!!! No a než se město Trutnov vykutálelo z mlžného oparu, tak na kopci nad ním už zněly stroje starého i staršího data výroby.

A už se trénovalo jak o život. Jezdci si osahávali úskalí zdejšího terénu a kromě slov chvály jsme neslyšeli vůbec nic jiného. Pak se krátce rozprávělo, udělalo mírné přeskupení kategorií a nebylo ani půl dvanácté a bylo odtrénováno. Závod zde byl pojat jako memoriál trutnovského rodáka Jiřího Mikysy, který odešel jezdit tam nahoru v roce 2009. Moc krásné gesto od jeho trutnovských kolegů. No a protože sluníčko bylo čím dál výš, teplo vysoušelo od drapáků rozoranou hlínu, tak tato byla lehce zkropena a už najížděli na start prvního závodu naše Evičky spojené s několika lokálními borci na moderních motocyklech. Následovala třída GP 65 nad 66 roků jezdce, dále do 66 spojena s třídou hobby, po nich se do boje pustili hoši na motocyklech do roku 75 a jako poslední zde defilovali jezdci kategorie twinshock. A takhle dvakrát dokola a než se pro náš kravál na nás stačil jemnostpán Krakonoš rozzlobit, tak bylo odježděno.

Nechci se zde rozepisovat jak líté boje se zde mezi jezdci sváděli, ale bitvy to byly náramné, napínavé a dechberoucí. Ostatně výsledky budou na webu možná dříve než tento článek. No a než se děvčata v časomíře dopočítala výsledků, dali se všichni dle svých sil do pořádku aby na „bedně“ vypadali k světu a mohli přijímat gratulace a ceny z rukou sličných děvčat. A co říci závěrem ? Jeli jsme sem plni očekávání a vraceli se po úžasně strávené podzimní sobotě. Po sobotě plné zábavy, skvělých setkání, kamarádského hecování. Někteří z nás si domu vezou vzácné trofeje, všichni ale hřejivý pocit v srdci, že jsme společně zažili něco vyjímečného. Moc rádi se sem s tou naší show vrátíme. A tak nějak to na těch našich závodech chodí …

Autor článku: Radek Novák